Perşembe
Mevzi Sağanak
12°C | 28°C
Cuma
Parçalı Bulutlu
12°C | 27°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
11°C | 29°C

Başkanın Mesajı

       Başkanın Mesajı

BAŞKAN’DAN

Şehrimizin büyük beldelerinden biri olan Yurtbaşı’na hizmet etmek amacıyla çıktığımız bu kutlu yolculukta bizlere destek sunan tüm belde sakinlerimize şükranlarımı sunuyorum. 19 Mart 2018 tarihinden itibaren yüklendiğimiz bu kutsal görevi layıkıyla yapmaya gayret gösteriyoruz. 31 Mart 2019 seçimlerinde değerli hemşehrilerimizin teveccühü ile yeniden belediye başkanlığı makamına seçildik.

Beldemizin sorunlarının tamamına kalıcı çözümler üretmek adına, seçim öncesi kollarımızı sıvadık ve projelerimizi bir bir hazırladık. Şimdi bunları hayata geçirmek adına sabırsızlandığımızı ifade etmek istiyorum.

Elbette ki belde belediyeleri bütçeleri kısıtlı olan yerlerdir. Ama bizler bütçemizi oldukça hakkaniyetli bir şekilde kullanıyor ve “Beyt’ül Mal” olarak gördüğümüz milletin parasını israf etmekten her daim çekiniyoruz. Emin adımlarla hizmet yolculuğumuzu sürdürüyor, Yurtbaşı’na değer katan çalışmaları belde sakinlerimizle buluşturuyoruz.

Geçmiş yıllarda konuşulan ve bir türlü hayata geçmeyen yeni belediye hizmet binası gibi büyük projeleri inşallah bu dönemde tamamlayacağız. Beldemizin bütün yollarının onarımından, asfaltına, parke çalışmalarına kadar yaz sezonuyla birlikte tamamlayacağımızı belirtmek istiyorum.

Biz, belde sakinlerimizin mutluluğu her şeyden üstün tutan bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. “Ainesi iştir kişinin lafına bakılmaz” atasözünden hareketle, laf değil icraat üreteceğimizin altını çizmek istiyorum. Beldemizde yaşayan garip – gurebanın derdiyle dertlenmek bizlerin asli görevidir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle aday olarak gösterildiğimiz günden bugüne, belde sakinlerimizle sürekli iç içe olduk. Onların iyi günlerinde mutlu olduk, kötü günlerinde ise yaralarını hep birlikte sardık.

Belediyemizin yeni dönemde gerçekleştireceği çalışmalar insan odaklı ve beldemize değer katacak projelerden olacaktır.

Bizler hiçbir zaman böbürlenmeyeceğiz ve ne oldum delisi olmayacağız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güvenine mazhar olmak adına bizlere yakışan bir siyaseti izleyeceğiz.

Değerli Milletvekillerimiz, İl Başkanımız, Belde Başkanımızla birlikte omuz omuza verip, beldemizi Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri haline getireceğiz.

Yurtbaşı, Hipodromu, Acılı Şifalı Suları ve doğal güzellikleriyle adından söz ettiren belde konumuna gelecektir. Bizlerin tek derdi, bu güzel beldeyi yeniden mamur kılmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle hizmetlerimizin bundan sonra artarak devam edeceğini belirterek, bizlerin her daim yanında olan tüm hemşehrilerime en kalbi şükranlarımı sunuyorum.

            Yasin Yılmaz

Yurtbaşı Belediye Başkanı 

Copyrigt © 2020 Yurtbaşı Belediyesi ®